4 września 2020 Autor Piotr Wyłączono

Tulejowanie konika oraz sań w koparkach, koparko-ładowarkach oraz ładowarkach

Często mimo tego że dbasz o maszynę powstaje nadmierne zużycie elementów współpracujących, np. mamy kontrakt który jest mocno ograniczony czasowo i nie możemy sobie pozwolić na przestój itp. W zdecydowanej większości łożyskowań opartych na sworzniach i tulejach, dochodzi do wyrobienia gniazd tulei. Na szczęście dziś da się
w większości przypadków wyjść z problemu. Robiąc tulejowanie maszyny.
Miejsca na które należy zwrócić szczególną uwagę przy eksploatacji maszyny a związane są z tulejami i sworzniami to: elementy konika oraz sań, tuleje oraz sworznie siłowników obrotu, elementy łożyskowań przy samej łyżce ramienia kopiącego czy łyżki ładowarki.
Przy elementach łyżki ładowarki szczególnie narażone są tuleje w ramionach bezpośrednio współpracujących z łyżką. Czasem dochodzi do nadmiernego wypracowania tulei łączników (ramiona+siłownik).

Tulejowanie sań i konika

W koparko-ładowarkach niezależnie od producenta czy to: Case, New Holland, Caterpillar, Komatsu, Volvo, JCB w podobnych miejscach następuje wypracowanie ze względu na częstotliwość ruchów oraz przeciążenia które występują na tych połączeniach.Od 2007 roku zajmujemy się naprawą oraz regeneracją w tym tulejowaniem otworów w maszynach budowlanych.

Dokonywana przez nas naprawa zawsze sprowadza się do przywrócenia otworów tulei do rozmiarów nominalnych co daje Tobie bezproblemową dalszą eksploatację
w tym choćby przyszły zakup części. Często spotykamy się z wypowiedziami że ktoś smaruje i smaruje a i tak ma problemy z nadmiernym zużyciem. I rzeczywiście już gołym okiem widać że smar aż wylewa się z „z maszyny”. No i właśnie. Po każdym smarowaniu należy bezwzględnie ściągnąć nadmiar smaru. Taki smar jest jak taśma klejąca. Wszystkie pyły, piaski, brudy przyklejają się i z czasem wjeżdżają do środka w szczelinę pomiędzy sworzeń i tuleję dokonując przyspieszonego zużycia.
Więc jeśli borykasz się z nadmiernymi luzami w maszynie, skontaktuj się z nami
a z pewnością rozwiążemy Twoje problemy.

Nasz adres:
Unicons Sp. z o.o.
44-141 Gliwice
ul.Rolników 391

tel. serwis: 606 634 835

Poniedziałek
08:00 – 16:00
Wtorek
08:00 – 16:00
środa
08:00 – 16:00
Czwartek
08:00 – 16:00
Piątek
08:00 – 16:00
Sobota
Closed
Niedziela
Closed