akcela
22 sierpnia 2023 Autor Michał Gojawiczyński Wyłączono

CASE 580SR 4WD – jakie oleje stosować?

Jesteś przed wymianą oleju w koparko-ładowarce CASE 580SR 4WD i nie wiesz, jaki olej zastosować? Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się, jakie oleje poleca producent maszyny oraz ile oleju potrzebujesz dla optymalnej pracy każdego układu.

Polecane oleje dla koparko-ładowarki CASE 580 SR 4WD

Wymienione tutaj pozycje to oleje zalecane przez producenta maszyny. Ilości, które zobaczycie przy podanym typie oleju, to ilość całkowita, pracująca w danym układzie. A więc zaczynamy:

Olej silnikowy

AKCELA ENGINE OIL 15W-40 - 12,8 l.

Olej dla skrzyni biegów Powershuttle – Manualnej

AKCELA NEXPLORE 18 l.


Olej dla skrzyni biegów PowerShift – Automatycznej

AKCELA TRANS XHD – 14 l.


Olej dla hydrauliki

AKCELA NEXPLORE118 l.


Olej dla osi przedniej

AKCELA NEXPLORE 10,5 l.


Olej dla zwolnicy osi przedniej

AKCELA NEXPLORE 10,5 l.


Olej dla osi tylnej

AKCELA NEXPLORE11 l.


Olej dla zwolnicy osi tylnej

AKCELA NEXPLORE 1,3 l.

Podsumowując

Jak już pewnie zauważyliście, CASE 580SR to maszyna dosyć wyjątkowa. Jeżeli posiadamy wersję ze skrzynią manualną, to praktycznie całość koparko-ładowarki (pomijając silnik) pracuje na oleju AKCELA NEXPLORE. Jest to spore ułatwienie przy zamawianiu oraz przy samej wymianie oleju.

Olej Akcela NEXPLORE został opracowany w celu zapewnienia maksymalnej ochrony i wydajności przekładni tradycyjnych, Power Shuttle, mostów z hamulcami w kąpieli olejowej, reduktorów bocznych i dyferencjałów, systemów podnośników hydraulicznych i organów mechanicznego i hydraulicznego wspomagania kierownicy.

 

Pamiętaj o tym, że podane ilości płynów to ilości całkowite danego układu. I tak np. podczas wymiany oleju w układzie hydraulicznym wymienimy jedynie około 60 l. Pozostała ilość będzie się znajdować w przewodach, rozdzielaczach oraz siłownikach i pompie hydrauliki. Podobnie sytuacja wygląda przy wymianie oleju w skrzyni biegów. Zawsze trochę oleju zostanie nam w zmienniku momentu.

Polecany olej dla koparko-ładowarki CASE 580 SR kupisz tutaj:

https://www.caseczesci.pl/produkt/olej-akcela-no1-engine-oil/

Jeżeli masz wątpliwości, jaką ilość oleju powinieneś zamówić do swojego modelu - skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy!