2 kwietnia 2020 Autor Piotr Wyłączono

Tulejowanie otworów w maszynach budowlanych i rolniczych

Większość osprzętu w maszynach budowlanych jak i rolniczych, połączenia elementów ma realizowane za pomocą tulei i sworzni. Jednak czasem zbyt późno dokonana wymiana tulei prowadzi do uszkodzenia otworu, w którym się ona znajduje. Wówczas, aby uratować takie ramię wykonuje się tulejowanie otworu.

Jeśli prace wykonane są poprawnie (jest zachowana osiowość, otwory przywrócone do rozmiarów nominalnych) znowu można eksploatować maszynę prze kolejne lata, a jeśli znowu zajdzie potrzeba wymiany tulei, możemy spokojnie kupić nowe w fabrycznych rozmiarach. Czasem jednak jest tak że dany element konstrukcyjnie nie ma przewidzianych tulei. Tu też nie należy się od razu poddawać. Mimo że producenci czasem celowo nie dają elementów wymiennych (tulei) w zdecydowanej większości jest możliwość naprawienia danego elementu maszyny i uzupełnienia go o wymienne tuleje. Wykonywane przez nas prace w zakresie tulejowania
i regenerowania (ramion, koników, sań, itd.) są prowadzone ze szczególnym zachowaniem technologii naprawy. Często widujemy elementy które ktoś np. przegrzał, próbował spawać żeliwo, dorobił tuleje w różnych rozmiarach. Dlatego do zleceń podchodzimy indywidualnie. Czasem maszyna pracuje w bardzo ciężkich warunkach i jeśli klient zgłasza nam taki aspekt próbujemy, jeśli się da dostosować tak technologię naprawy, aby w maksymalny sposób maszyna była zabezpieczona przed zbyt szybkim zużyciem.

Jeśli jesteś zainteresowany tulejowaniem otworów to skontaktuj się z nami tel:

 606 634 835 lub 666 031 013
Więcej o naprawach znajdą Państwo tutaj: http://www.caseczesci.pl/serwis-maszyn-budowlanych/

W przypadku części zamiennych jesteśmy dostępni pod numerami:

606 634 847 lub 600 792 205

Zakup części On-line : https://czescicase.pl/