napinacz 2855622
18 stycznia 2022 Autor Piotr Wyłączono

Napinacz paska oraz koło pasowe

Napinacz paska oraz koło pasowe odpowiadają w koparko-ładowarkach Case, New Holland zazwyczaj za napęd dla pompy wody, wentylatora chłodnicy oraz alternatora. 
Często kiedy pasek klinowy ulegnie uszkodzeniu np. pęknie, zetrze się lecz nie w sposób naturalny czyli zbutwieje i będzie spękany. Winę za to będzie ponosić albo napinacz paska, koło pasowe lub rolka dolna. Najczęściej dochodzi do zatarcia łożysk
(usłyszysz wówczas głośnym szum pod maską silnika a nawet głośny pisk) rolki napinacza oraz rolki prowadzącej na rys. pierwszym numery 2,3. Ulegają one uszkodzeniu ze względu na wyeksploatowanie, założenie za krótkiego paska wielo-rowkowego który zbytnio obciąża łożyska i sam napinacz oraz przez częste mycie silnika np. myjką ciśnieniową (zdarzyło nam się przez te lata z takimi historiami spotkać gdzie dla przykładu jeden operator mył silnik każdego dnia). Dlatego jeśli ścina Ci np. bokiem pasek wielo-rowkowy a dopiero co go wymieniłeś musisz przyjrzeć się napinaczowi oraz rolce prowadzącej w pierwszej kolejności. Czasami sam napinacz jest dobry nie ma luzów poprzecznych a rolka ma zatarte łożysko. Chciało by się powiedzieć to wymieńmy same łożysko i już! W przypadku maszyn Case oraz New Holland cena samego łożyska z rolką jest tak wysoka że warto wymienić cały napinacz niż samą rolkę. Jeśli w swoim Case'ie lub New Holland zauważyłeś jedno z powyższych to zapraszamy do naszego sklepu.
Napinacze znajdziesz tutaj https://www.caseczesci.pl/?post_type=product&s=napinacz&product_cat= a jeśli nie chce Ci się szukać zadzwoń do Michała od Pn-Pt od 8 do 16 tel: 606 634 847   

Jeśli masz jakieś wątpliwości i pytania z chęcią odpowiemy. A może nie masz warunków lub nie jesteś za pan brat 
z mechaniką i potrzebny Ci serwis? Jeśli tak, to oferujemy z naszej strony stacjonarny serwis. Jeśli chcesz się umówić dzwoń pod poniżej podane numery telefonów:

Michał : 606 634 847
Piotr  : 666 031 013
Sylwek : 606 634 835

Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat maszyn Case oraz New Holland zapraszamy na nasz kanał:
https://www.youtube.com/channel/UCFdrjr9OXlF0pPLllwbSiXg